top of page
Bosphorus.jpg

İstanbul Boğazı

Ana Sponsor

Platin Sponsor

Gümüş Sponsor

Destekleyen Isıl İşlem Firmaları

Gala Yemeği

BALAT GEZİSİ: 

İstanbul un Fethi sonrası, semtlerine dönen, Rum ve Yahudi nüfusunun mahalleleridir Balat.  O günden bugüne dokusunu kaybetmeyen, tarihi binaları, çeşmeler, kilise ve sinagogları ile İstanbul içinde muhteşem bir soluklanma yaratan BALAT’ı rehber eşliğinde ziyaret etmeğe ne dersiniz?

MISIR ÇARŞISI VE KAPALI ÇARŞISI GEZİSİ:

Osmanlıdan miras, 440 yıllık bitmeyen hikaye..
1663 yılından beri Mısırdan ve Dünyanın her yerinden gelen, baharatlar, bitki çayları, şifalı otları, lokumlarıyla geleneksel lezzetin adı MISIR ÇARŞISI….


Tarihi yapısı ve otantik havasıyla keyifli alışverişler yapacağınız KAPALI ÇARŞI..

GEZİ PROGRAMIMIZ

Sabah 9:00 otelden çıkış.
Kapalıçarşı ve bölgenin ziyaret edilmesi, Kuyumcular, Kumaşçılar, Hediyelik eşya dükkânları, çini deposu, antikacılar ve tarihi bir güzergahtan MISIR ÇARŞINA geçiş ve ziyaret. 

Saat 13:00,  Türk mutfağıyla ünlü Hamdi Restoran ta öğlen yemeği. 

BALAT GEZİSİ, Balat sokakları gezisi, Rum ve Ermeni kiliseleri, Moğolların Meryem’i kilisesi ve Dimitri Kantemir müzesi bahçesinde çay kahve molası, Fener Rum Patrikhanesi ve Balat Bulgar Kilisesi, Kızıl Mektep gezileri yapılacaktır. 

17:00 civarı araçlar ile otele dönüş. 

13 Mayıs 2022 günü Kapalı Çarşı ve Balat Gezisine katılmak isterseniz, en geç 15 Nisan 2022 tarihine kadar kayıt formunu doldurup Sempozyum Koordinatörlüğüne ( info@bhts2022.com) gönderilmesi gereklidir. 

bottom of page